×

Jak korzystać z Planera Tygodniowego?

{

Pieniądze można pomnożyć - czasu nie. Dlatego w przydzielaniu swojego czasu ludziom i sprawom należy być skąpym.

– prof. Janusz Filipiak, prezes Comarch 

5 etapów dobrego planowania tygodnia

Cele i Kamienie Milowe

Planowanie tygodnia rozpocznij od przepisania celu, nad którym obecnie pracujesz i kolejnych kroków – kamieni milowych – które składają się na jego realizację i są następne w kolejności.

Odnowa Tygodniowa

Następnie zaplanuj czas na samoodnowę w 4 obszarach: ciała, duszy, umysłu i relacji z innymi ludźmi. W każdym tygodniu zaplanuj przynjamniej jedną aktywność, w każdym z nich, aby mieć pewność, że długofalowo nie zabraknie ci energii, wiedzy, poczucia sensu i wsparcia bliskich ludzi.

Kluczowe Obszary i Priorytety

Teraz czas ustawić kompas. Zastanów się, o które ze swoich kluczowych obszarów życia potrzebujesz najbardziej zadbać w tym tygodniu. Czy jest to zdrowie, praca, rodzina, rozwój osobisty, hobby, finanse? Kiedy co tydzień zadajesz sobie to pytanie, niezwykle trudno jest zaniedbać coś tak bardzo, aby odczuć trwałe konsekwencje swoich zaniechań. Co tydzień masz bowiem szanę nadrobić w tych obszarach życia, które w ciągu poprzednich tygodni świadomie odłożyłeś na bok.

Urealnienie

To niezwykle ważny punkt planowania tygodniowego. Aby w maksymalnym stopniu czerpać korzyści z planowania tygodniowego należy zdać sobie sprawę, że tydzień to tylko tydzień. Nie ma sensu próbować upchać w nim więcej niż podpowiada nam rozsądek. Jak najłatwiej sprawdzić ile zadań powinniśmy zaplanować na kolejny tydzień? Patrząc w kalendarz. Zwróć uwagę co już znajduje się w Twoim kalendarzu, ponieważ zostało wcześniej zaplanowane, albo jest po prostu twoim obowiązkiem. Zapisz zadania w ujęciu dziennym i godzinowym. Pamiętaj też, aby planować swój czas maksymalnie w 60%. Dobrze wiemy, że niezależnie od tego jak dobry plan tygodnia zrobimy, zawsze może wpaść coś niezaplanowanego, ważnego i w dodatku pilnego. Planowanie tygodniowe daje Ci elastyczność potrzebną, aby mądrze zarządzić sobą w takich sytuacjach.

l

Krótka lista

Przez cały tydzień koncentruj się tylko na tym, co wybrałeś do realizacji na ten tydzień, nie myśl o liście pozostałych zadań. To nie ma sensu, ta lista i tak nigdy nie będzie czysta – pogódź się z tym. Z jakiegoś jednak powodu to tym konkretnym zadaniom dałeś pierwszeństwo – zaufaj sobie i zrelaksuj się. Kolejny poniedziałek, przyniesie kolejną szansę na nowe plany i działania. Pozostałe zadania spisz w jednym miejscu i przeglądaj je raz w tygodniu. Kiedy opanujesz sztukę planowania tygodniowego i zechcesz pójść dalej, zaproszę cię do kursu Czas na plan!™, w którym uczę jak zbudować zaawansowany i kompletny System Osobistej Skuteczności, który pomoże Ci poukładać nie tylko życie osobiste, ale również zawodowe. Jednak na ten moment skup się na tym, aby zacząć świadomie przydzielać swój czas ludziom i sprawom oraz koncentrować się na tym, co ma znaczenie.

{

Co mogę zrobić w tym tygodniu, aby przybliżyć się do swoich celów, zadbać o kluczowe obszary życia i odnowę w obszarze ciała, duszy, umysłu i relacji z innymi ludźmi?

Wypróbuj Planer Tygodniowy i koniecznie daj mi znać jak się sprawdza dla Ciebie

Napisz do mnie na adres: kontakt@anitakowalska.pl albo oznacz mnie na swoich mediach społecznościowych używając hagstaga

#planertygodniowy

All rights reserved @Anita Kowalska 2018 | Polityka prywatności i plików cookies